Posadzki żywiczne najczęściej stosuje się w zakładach produkcji spożywczej, chemicznych i farmaceutycznych. Doskonale sprawdzają się również w magazynach, przemyśle samochodowym oraz na parkingach czy w garażach.
Ze względu na nowoczesny, minimalistyczny wygląd i brak spoin architekci coraz częściej wybierają ten sposób wykończenia posadzki także do wnętrz komercyjnych (np. salony sprzedaży), użyteczności publicznej, a nawet do mieszkań.
Posadzki epoksydowe wykonuje się z żywicy epoksydowej. To materiał bardzo odporny na mechaniczne uszkodzenia. Nie sposób go zarysować, zetrzeć lub zniszczyć, nawet przy pomocy żrących związków chemicznych. Co więcej, posadzki epoksydowe nie są podatne na wysokie i niskie temperatury. Łatwo je utrzymać w czystości i dezynfekować.
Wyróżnić można kilka różnych typów posadzek epoksydowych. W ofercie Optifloor najprostszym typem jest posadzka żywiczna Eco, odporna na ścieranie i lekko antypoślizgowa, zamknięta kolorowym lakierem żywicznym w szerokiej gamie kolorów do wyboru.
Jeśli potrzebujesz posadzki epoksydowej o wyjątkowo ładnym i nowoczesnym wyglądzie, dobrym pomysłem będzie posadzka Quarzcolor, wytrzymała chemicznie i termicznie oraz bardzo odporna na ścieranie. Dostępna jest też wersja Mono, czyli jednokolorowa, także z możliwością wyboru stopnia chropowatości i w opcji matowej.
Posadzka żywiczna składa się z kilku różnych warstw. Najpierw kładzie się warstwę gruntująco-szczepną, która odpowiada za połączenie właściwej posadzki z podłożem. Następna jest warstwa podstawowa, którą wykańcza się tzw. warstwą zamykającą (kolorowe lub bezbarwne lakiery).
Najważniejsze przy aplikacji posadzki epoksydowej jest właściwe oczyszczenie i przygotowanie podłoża. Z tego powodu całość prac warto zlecić doświadczonej firmie. Właściwie wykonana podłoga z żywicy epoksydowej będzie praktycznie niezniszczalna i zachowa dobry wygląd przez wiele lat.